Nasze stado

Pimpek


Lewe ucho Pimpka zazwyczaj jest oklapnięte,
podnosi je tylko w chwilach niezwykłej alteracji.
Tutaj: piłka nad moją głową.


Imię: Pimposław Moonlight
Wiek: 6 lat
Rasa: Kundel (jakbym miała się upierać, to dopatrywałabym się w nim Psa z Kanaan)
Urodziny: 02.05 (data wzięcia ze schroniska)
Opis: Tytułowy ogon. W przeciwieństwie do Riko posiada ów element i nosi go tryumfalnie zawinięty nad grzbietem.
W schronisku Pimpek był dwa razy. Najpierw znalazł się tam jako szczeniak, wraz z matką. Dostał wtedy numer 913/08. Potem ktoś go przygarnął. Po jakimś czasie, został znaleziony przez straż miejską. Został oznaczony numerem 604/09. Ja adoptowałam go w 2011r., trzy dni po tym, jak padła moja poprzednia psina. Miał wtedy trzy lata.
Pierwotnie miał nazywać się Kapsel, ale nie pasowało. I tak oto dostało mu się jedno z najbardziej (po Burku i Reksiu) polskich imion. Za to drugie na pociechę jest światowe.
Pimpek uwielbia biegać, więc na początku naszej wspólnej drogi mieliśmy sporo wypadków z psem oddalającym się w nieznanym kierunku. Pomogła nam tu p. Katarzyna Bargiełowska KLIK, która nauczyła mnie jak być atrakcyjną dla swojego psa. Za jej namową, Pimpek został również wykastrowany.
Na wakacje, Pimpek jeździ zazwyczaj na wieś. Po którejś takiej wizycie nauczył się pewnego zachowania - oszczekiwania mężczyzn. Nie jestem w stanie sama z nim tego przepracować, dlatego wkrótce (mam nadzieję) wybierzemy się się na szkolenie.
Na całe szczęście, Pimpek szybko się uczy. Tak właściwie, to cały jest szybki. To dzięki niemu polubiłam bieganie. 
Mimo, że na jego kufie widać siwiznę, Pimpek nie traci werwy. Mam nadzieję, że zostanie tak jeszcze długo.

Riko
Rasa: Cocker Spaniel Angielski 
Data urodzenia: 21.11.2010
Kolor: Biało-Czarny
Wzrost: 43cm
Waga: 14kg
Trenuje: sztuczki,frisbee,obedience,agility
Riko ciężko jest opisać słowami. Żeby go zrozumieć trzeba go poznać osobiście, zobaczyć jak pracuje, jak oddaje się z pełnym zaangażowaniem wykonywanym zadaniom. Zupełnie tak jak na cockera przystało jest psem niezwykle towarzyskim i kontaktowym. Domaga się uwagi ze strony człowieka.W domu zachowuje się spokojnie, ale zawsze bez względu na porę jest gotowy do pracy. Stara się wykonać polecenia maksymalnie poprawnie. Szybko przyswaja wiedzę i robi to z radością bez względu na to czy tyczy się ona posłuszeństwa czy też zabawy.Wbrew wszelkim stereotypom, jako pies w pełni tego słowa znaczeniu jest bardzo oddany i uczuciowy. Lubi się przytulać, być głaskany i miziany.Bez względu, jaką formę aktywności wybierzemy Rikuś bardzo chętnie będzie nam w niej towarzyszył. Staramy się każdego dnia zapewnić mu dużą dawkę ruchu, odpowiednie żywienie oraz pielęgnację. Poza podstawowymi potrzebami zapewniamy mu codzienne kontakty z psami oraz bodźcami zewnętrznymi tak, by cały czas miał szansę na rozwój psycho-fizyczny.


4 komentarze:

  1. Szybka Gotówka - https://redirect.qxa.pl/YxNh9 - Uzyskaj Szybką Pożyczkę

    OdpowiedzUsuń
  2. 20 yr old Librarian Bar Cater, hailing from Fort Erie enjoys watching movies like Radio Free Albemuth and Mountain biking. Took a trip to Three Parallel Rivers of Yunnan Protected Areas and drives a 4Runner. czytaj wiecej

    OdpowiedzUsuń
  3. Dom jest najważniejszym dobrem materialnym. Upewnij się, że odpowiada on Twoim potrzebom, jak również budżetowi. nieruchomosci.sanok.pl

    OdpowiedzUsuń